Cellar Darling - Challenge
Miałem w następnej wrzucie wstawić samą lire korbową, ale zdałem sobie sprawę że jest świetny utwór zespołu z poprzdniej wrzutki gdzie Anna Murphy gra właśnie tylko i wyłącznie na lirze. Więc potraktujcię to bardziej jako uzupełnienie do wrzutki #2
/> Aha, gdyby ktoś się zastanawiał gdzie tu metal, są to akustyczne wersje tych utworów, te normalne bez problemu znajdziecie na YT, ale tutaj wam wrzucę linka do tego utworu w wersji oryginalnej:
https://www.youtube.com/watch?v=5DRkXJCRM64

Cellar Darling - Death

Cellar Darling - Szwajcarski zespół założony przez jedną z byłych wokalistek zespołu Eluveitie, Annę Murphy. Pdobnie jak Eluveitie, Cellar Darling gra folk metal, czyli połączenie muzyki ludowej z metalem, dodatkowo z elementami muzyki progresywnej.
W tym utworze możemy usłyszeć dwa ciekawe instrumenty. Pierwszy z nich to Organy Hammonda (nie tego z Top Gear :D) , które oryginalnie miały służyć do grania muzyki Gospel w kościołach, jednak znalazły szerokie zastosowanie w muzyce rockowej (rock progresywny i psychodeliczny), przez zespoły takie jak Pink Floyd czy Deep Purple. Używał ich nawet
Czesław Niemen. Organy Hammonda przeważnie występują w duecie z głośnikiem Leslie (na klipie widać moment włączenia i pracy tego głośnika) który za pomocą obracającego się bębna tworzy efekt tremolo.
Drugi instrument to Lira Korbowa (Hurdy Gurdy) - średniowieczny instrument smyczkowy, po więcej o nim odsyłam do wikipedi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lira_korbowa . W następnej wrzutce pojawi się sama lira korbowa.

Witajcie astronauci, zainspirowany wrzutkami użytkownika @Mko11 , przedstawiam pierwszą (właściwie to drugą, ale oficjalnie pierwszą) wrzutkę z mojej serii muzycznej, jeżeli będzie zainteresowanie to będą kolejne. Nie będzie to tylko oczywiście perkusja, rzeczy ogólnie muzyczne.

Gavin Harrison, przeze mnie i przez wielu fanów "branży" określany Guru perkusyjnym, gość udowadniający że na perkusji nie ważna jest tylko prędkość, ale styl, oryginalność i dbałość o szczegóły.
Ma na koncie współprace z takimi zespołami jak Porcupine Tree, Pinneaple Thief, czy King Crimson.
Nie będę się tutaj więcej rozpisywał, bo tylko kopiowałbym wikipedie,

Jeżeli myśleliście że tiktok to tylko głupia aplikacja z jeszcze głupszymi filmami, to się myliliście, jest o wiele gorzej i o ile traktuje takie materiały bardzo sceptycznie, jak każdą teorię spiskową, to... ten materiał mnie przekonuję cholibka.

Czyli dlaczego pomimo tego że go przeszedłem, i w niektórych momentach naprawdę przednio się bawiłem, dalej uważam że to crap.

Czołem Astronauci, jako że jakaś się taka pustka bez przeglądania memów w moim życiu pojawiła, a na dzidę już raczej nie wrócę, to się tak przybłąkałem tutaj.